1. Elektrifikovaný
  2. Hybridné elektrické

Objavte hybridné elektrické modely

Prečo hybridné elektrické modely?

Spoločnosť Toyota sa môže pochváliť takmer 25-ročnou históriou inovácií v oblasti hybridného elektrického pohonu a viac ako 15 miliónmi vodičov. Takéto skúsenosti znamenajú, že nový modelový rad deviatich hybridných modelov Toyota štvrtej generácie prináša bezkonkurenčný výkon a vynikajúci dojazd.

Bežné tankovanie

Tankovanie vášho hybridu je jednoduché. Dopĺňanie benzínu na čerpacích staniciach prebieha bežným spôsobom. Na dlhších cestách slúži na pohon spaľovací motor.

Vynikajúci dojazd

Hybridné elektrické modely Toyota plynule prepínajú medzi benzínovým a elektrickým pohonom, aby sa optimalizoval dojazd a výkon. Jednoducho jazdite ako doteraz.

Samonabíjanie

Na rozdiel od batériových elektrických vozidiel majú hybridné modely Toyota samonabíjaciu hybridnú batériu, ktorá sa nabíja pri brzdení alebo plachtení – takže sa už nikdy nebudete musieť starať o dojazd na batériu.

Ako to funguje?

Hybridné vozidlá Toyota preklenujú priepasť medzi autami so spaľovacím motorom a čisto elektrickými vozidlami. Aby ste lepšie porozumeli technológii, animácie nižšie znázorňujú, ako fungujú naše hybridné elektrické vozidlá.

Sloboda hybridu bez nutnosti nabíjania

S hybridnou Toyotou sa už nikdy nebudete musieť starať o dojazd. Hybridy majú podobný dojazd ako bežné autá so spaľovacím motorom, ale s mimoriadne nízkou spotrebou paliva. Keďže hybridné vozidlá Toyota sa nabíjajú samé, nemusíte ich kvôli nabíjaniu batérie pripájať do elektrickej siete. A to nie je všetko. Naše hybridy sú vybavené systémom rekuperačného brzdenia, takže pri brzdení alebo plachtení generátor vyrába elektrinu, ktorá sa ukladá do batérie na neskôr.

JAZDA HYBRIDNOU TOYOTOU

Kombinácia elektromotora a dynamického benzínového motora znamená, že s hybridnými Toyotami je predovšetkým zábava jazdiť. Vďaka hybridnému systému bez nutnosti nabíjania môžete jazdiť tak ako doteraz – no s vedomím, že emisie sú nižšie.
Zistite viac

Zníženie emisií CO2 v celej Európe

V spoločnosti Toyota je naším poslaním priniesť svetu viac než len nulové emisie. Naše továrne na výrobu hybridov vo Francúzsku stanovujú globálne štandardy pre environmentálne efektívnu výrobu – od znižovania dopytu po prírodných zdrojoch až po prácu v súlade s miestnymi komunitami pri ochrane prírodného prostredia. Vďaka lokálnej výrobe našich hybridných modelov dokážeme ešte viac znižovať vplyv na životné prostredie, pretože vozidlá nie je potrebné prepravovať na veľké vzdialenosti. Takto pomáhame zmenšiť celkovú uhlíkovú stopu našich vozidiel a podporujeme náš záväzok znižovať emisie v každej fáze životného cyklu vozidla. V priebehu rokov naše hybridy ušetrili viac ako 118 miliónov ton CO2 v porovnaní s emisiami, ktoré by vyprodukovali ekvivalentné vozidlá s benzínovým motorom.

Časté otázky

Všetko, čo potrebujete vedieť o hybridných vozidlách, ich rozdieloch oproti iným typom áut a ešte viac.

Hybridné elektrické vozidlá, ktoré hladko prepínajú medzi spaľovacím motorom a efektívnym elektrickým režimom, využívajú dve pohonné jednotky: benzínový motor a elektromotor.

Hybridy môžu využívať elektrickú energiu na rozbiehanie a dokonca aj pri jazde rýchlosťou až do 50 km/h. Pretože väčšina hybridných modelov Toyota je samonabíjacích, keď sa batéria vybije, vďaka dodatočnému výkonu motora sa znova nabije.

 

Hybridy využívajú priekopnícku technológiu batérií bez nutnosti nabíjania. Sú známe ako „hybridne-elektrické“ vozidlá, pretože majú dva zdroje energie. To znamená, že na rozdiel od čisto elektrických vozidiel a plug-in hybridov ich nemusíte pripájať k zdroju elektrickej energie, aby ste nabili batérie.

Priekopnícka technológia batérií v hybridnom modeli Toyota je navrhnutá tak, aby vydržala počas celej životnosti vozidla. V skutočnosti sa niektoré mechanické prvky vo vozidle vôbec nenachádzajú, napríklad spojka, alternátor a štartér, takže riziko nepredvídaných nákladov v budúcnosti sa ešte viac znižuje. A nielen to, na všetky hybridné komponenty vrátane hybridnej batérie sa vzťahuje záruka 5 rokov/100 000 km* od spoločnosti Toyota. * Podľa toho, čo nastane skôr.

Existujú tri typy hybridných elektrických vozidiel – mild hybridné vozidlá, full hybridy a plug-in hybridy. Mild hybridné vozidlá využívajú elektromotory len na podporu motora počas zrýchľovania a jazdy, pretože samotný elektromotor nedokáže poháňať vozidlo. V prípade full hybridov alebo hybridov Toyota bez nutnosti nabíjania si môžete vychutnať jazdu na čisto elektrický pohon až počas 80% času jazdy v meste a do rýchlosti až 50 km/h. Plug-in hybridy fungujú rovnakým spôsobom ako full hybridy, ale vďaka batérii nabíjateľnej z elektrickej siete, ktorá ma vyššiu kapacitu, majú vyšší elektrický výkon.