1. Nové vozidlá
  2. Už čoskoro
  3. Nová Toyota C-HR
IKONA V NOVEJ PODOBE
Dole Preskočiť
IKONA V NOVEJ PODOBE

ÚPLNE NOVÁ TOYOTA C-HR

Odvážne je teraz ešte odvážnejšie

Vyjadrite svoju osobnosť cez novú rafinovanú Toyotu C-HR. Vozidlo odmietajúce všetky zaužívané pravidlá, inšpirované svojim priekopníckym predchodcom, nemožno porovnávať so žiadnym iným vozidlom. Nová nekonvenčná Toyota C-HR má odvahu odlíšiť sa od ostatných.

Koncepčný model do bežnej prevádzky
Váš digitálny svet na cestách
Schopnosti plug-in hybridného a hybridného pohonu
Recyklované materiály a nižšie emisie
Štýl, ktorý búra všetky konvencie
Expresívny vzhľad karosérie
Nová Toyota C-HR jednoducho nedbá na pravidlá. Vozidlo, ktoré nemožno prehliadnuť, kombinuje typické tvary vozidiel kupé s efektným postojom. Voľnomyšlienkárske a pokrokové vozidlo s precíznymi krivkami a dynamickým profilom vyvoláva dojem koncepčného vozidla uvedeného do reálnej prevádzky.

Trojaké prevedenie

Presne vymodelované krivky definujú efektné geometrické tvary karosérie, ktorých výsledkom je dizajn budiaci zdanie pohybu.

Nové dvojfarebné lakovanie karosérie

Nové dvojfarebné lakovanie, označované ako „Bi-tone+“, preťahuje kontrastný čierny odtieň strechy až po zadok vozidla, kde nadväzuje na krivky karosérie a zdôrazňuje celkové proporcie.

Zapustené kľučky dverí

Zapustené kľučky dverí, ktoré Toyota použila vôbec po prvýkrát, prispievajú k čistým vymodelovaným tvarom novej Toyoty C-HR.

20" disky kolies

Smelý dizajn si žiada výrazné detaily. 20-palcové kolesá s brúsenými povrchmi jednoducho nemožno prehliadnuť.

Najmodernejšie panoramatické strešné okno

Panoramatické strešné okno s vynikajúcimi tepelnými parametrami vnáša do kabíny svetlo a vzdušnú atmosféru bez nežiaduceho tepla.

Predstavujeme novú Toyotu C-HR 

Zobrazené stupne výbav nemusia zodpovedať skutočnému obsahu. Špecifikácie sa môžu líšiť v závislosti od konkrétneho trhu.

Inteligentné technológie
Hladko fungujúce užívateľské rozhranie
Nová Toyota C-HR s bohatou ponukou intuitívnych funkcií ponúka hladko fungujúce prostredie, prispôsobené používateľovi a schopné predvídať jeho potreby. Premeňte každú svoju jazdu na nové zážitky za pomoci bezdrôtového pripojenia cez Android Auto alebo Apple CarPlay, ambientného osvetlenia a skvelého priestorového ozvučenia.

12,3-palcový displej multimédií

Systém Toyota Smart Connect s 12,3" dotykovým displejom, podporujúci pripojenie cez Apple CarPlay alebo Android Auto, ponúka celý virtuálny svet na dosah ruky. Plug-in Hybrid navyše na podporu elektrifikovaného cestovania zobrazuje informácie o dojazde na elektrinu vrátane ponuky nabíjacích miest v navigácii.

Digitálny prístrojový štít

Návrh kabíny zohľadňuje všetky užívateľské potreby. Digitálny prístrojový štít je možné prispôsobiť pomocou štyroch rôznych režimov zobrazenia: Casual, Smart, Sporty a Thought.

Inteligentné ambientné osvetlenie

Prispôsobiteľné ambientné osvetlenie s paletou 64 odtieňov umožňuje naplno vyjadriť vašu osobnosť. Sledujte, ako sa osvetlenie v kabíne mení podľa okolia a dennej doby. V spolupráci s asistentom pre bezpečné opustenie vozidla sa môže osvetlenie v kabíne náhle prepnúť na červenú, a varovať vás tak pred rizikom nehody.

Skvelé priestorové ozvučenie

Na mieru odladené reproduktory JBL vás obklopia zvukom, ktorý si zamilujete. Vysokotónové reproduktory s kovovými mriežkami sprostredkujú kryštalicky čisté výškové tóny, zatiaľ čo o hutné basy sa stará výkonný subwoofer.

Uvítacia sekvencia

Nová Toyota C-HR vás pred každou jazdou privíta malou svetelnou prehliadkou. Zároveň sa automaticky použijú vaše osobné nastavenia polohy sedadiel a zobrazenia displejov.

Schopnosti plug-in hybridného a hybridného pohonu
Rozšírená ponuka elektrifikovaných pohonov

Nová Toyota C-HR ponúka prepracované pohony presne pre váš životný štýl. Vyberte si medzi hladko fungujúcim hybridom so skvelou odozvou a novým plug-in hybridom, ktorý spája dynamiku hybridu so schopnosťami čistého elektromobilu.

Plug-in Hybrid

2,0-litrový Plug-in Hybrid s najlepším systémom v danej triede zaujme svojim dvojitým charakterom: ponúkne suverénnu čisto elektrickú jazdu v rámci každodennej prevádzky, ako aj hospodárny hybridný elektrický pohon pre dlhšie trasy.

Inteligentný Hybrid

Hybridné pohony piatej generácie – 1,8-litrový a 2,0 litrový Hybrid a 2,0-litrový Hybrid AWD-i – prinášajú nebývalú mieru elektrifikácie, ešte lepšie jazdné schopnosti a radosť za volantom v spojení s nízkou spotrebou paliva.

2,0-litrový Plug-in Hybrid s najlepším systémom v danej triede zaujme svojim dvojitým charakterom: ponúkne suverénnu čisto elektrickú jazdu v rámci každodennej prevádzky, ako aj hospodárny hybridný elektrický pohon pre dlhšie trasy.

Pohon
2,0-litrový Plug-in Hybrid
Dojazd na elektrinu
66 km*
Jazdný výkon
Dynamický výkon 220 k
Nízke emisie
19 g/km CO2

Hybridné pohony piatej generácie – 1,8-litrový a 2,0 litrový Hybrid a 2,0-litrový Hybrid AWD-i – prinášajú nebývalú mieru elektrifikácie, ešte lepšie jazdné schopnosti a radosť za volantom v spojení s nízkou spotrebou paliva.

Pohon
2,0-litrový Hybrid AWD-i
Jazdný výkon
Dynamický výkon 200 k
Nízke emisie
112 g/km CO2
Hybridný pohon: odpovede na vaše otázky

Hybridnú revolúciu Toyota spustila už pred viac ako 25 rokmi a svet s nižšími emisiami pomáha budovať dodnes. Hybridy spájajú elektrický pohon s výkonnými benzínovými motormi v prospech suverénnych jazdných schopností a každodennej praktickosti. Ešte vyššiu mieru elektrifikácie ponúkajú plug-in hybridy s väčšími akumulátorovými batériami, ktoré znižujú emisie aj spotrebu paliva.

Hybridné aj plug-in hybridné vozidlá používajú podobnú technológiu - ale s jedným kľúčovým rozdielom. V oboch prípadoch systém hladko prepína medzi dvoma zdrojmi hnacej sily, teda hospodárnym benzínovým motorom a batériou hybridného pohonu, avšak plug-in hybridy disponujú väčšou kapacitou trakčnej batérie, ktorá sprostredkuje vyšší výkon a lepšie schopnosti čisto elektrickej jazdy.

Toyota C-HR Plug-in Hybrid v čisto elektrickom režime prejde približne 66 km* – úplne bez emisií. Ak by na dlhšej trase elektrina začala dochádzať, vozidlo sa samo prepne do režimu hybridného pohonu, kedy vás bezpečne dovezie do cieľa vďaka benzínovému motoru , ktorému pomáha elektrina rekuperovaná priamo za jazdy – bez akýchkoľvek komplikácií a s istotou za volantom. * Všetky uvádzané údaje sú predbežné a čakajú na schválenie na základe konečnej homologácie podľa WLTP.

Plug-in hybrid môžete nabíjať prostredníctvom bežnej domácej 220V zásuvky (10A). Nabíjanie potom trvá približne 6,5 hodiny, a vozidlo teda pohodlne nabijete cez noc, v mnohých prípadoch aj pomerne lacno. Optimálna rýchlosť a bezpečnosť nabíjania ponúka vyhradený kábel v spojení s wallboxom, kedy úplné nabitie trvá cca 2,5 hodiny.

Prevádzkové náklady plug-in hybridov sú nízke. S plne nabitou batériou prejde plug-in hybrid až 100 km, kedy spotrebuje iba asi jeden liter paliva. Plug-in hybridy s nízkymi emisiami CO2 sú často zvýhodnené z hľadiska cestnej dane aj zdanenia firemných vozidiel, a navyše sa na ne môžu nevzťahovať poplatky za vjazd do centier miest. A s ohľadom na nižšie opotrebenie niektorých dielov, ako napr. brzdového obloženia a kotúčov, ušetríte aj za ich údržbu.

Batéria Toyoty C-HR Plug-in Hybrid bola navrhnutá tak, aby vydržala po celú dobu životnosti vozidla. Na všetky batérie sa navyše vzťahuje záruka po dobu 5 rokov / 100 tis. km*, avšak záruku na batériu je možné predĺžiť až na 10 rokov absolvovaním každoročnej kontroly stavu hybridného systému. Pre batérie, ktoré dospeli na koniec svojej životnej púte, má Toyota pripravený program spätného odberu pre bezpečnú a zodpovednú likvidáciu. *Podľa toho, čo nastane skôr
Priekopník v ochrane životného prostredia
Podporujeme trvalú udržateľnosť
Nová Toyota C-HR sa zameriava na trvalú udržateľnosť cestou intenzívnejšieho využívania recyklovaných a vegánskych materiálov, ako aj znižovania uhlíkových emisií vďaka úspore hmotnosti a novým výrobným postupom.

Vegánske materiály

Nová Toyota C-HR ako prvá používa nový vegánsky materiál, ktorý je alternatívou k prírodnej koži. Nájdeme ho na volante a niektorých častiach čalúnenie sedadiel.

Opakované využívanie plastov

Pri novej generácii sa zastúpenie recyklovaných plastov v porovnaní s predchodcom zdvojnásobilo, používajú sa na výrobu viac ako 100 rôznych dielov. Ide napríklad o novú látku čalúnenia sedadiel z recyklovaných PET fliaš*. *K dispozícii pre vybrané stupne výbavy

Odľahčená konštrukcia

K zníženiu hmotnosti napomohol pokrokový koncept vozidla vrátane používania vysokopevnostnej ocele. Nové panoramatické strešné okno je tiež ľahšie ako doteraz. Je opatrené špeciálnou vrstvou, ktorá pomáha udržiavať teplo v kabíne za chladného počasia a zároveň zamedzuje prehrievaniu v lete.

Rezervujte si model
Nová, neprehliadnuteľná a progresívna Toyota C-HR je novou smelou variantou revolučného predchodcu. Tento luxusný elektrifikovaný automobil, z ktorého priamo vyžaruje originálny rafinovaný štýl, je presne tým, na čo ste čakali.